TEMA: Kaip veikia mineralinė druska (druska be NaCl)?

Kaip veikia mineralinė druska (druska be NaCl)? prieš 1 m. 3 mėn. #3570

 • Armetas
 • Armetas avataras
 • Offline
 • Administrator
 • Žinutės: 1110
 • Gauta padėkų: 28
 • Reputacija: 8
Mineralinė Druska tai druska be natrio chlorido (NaCl), dažnai vadinama tiesiog „bedruske“. Joje yra visi kiti pagrindiniai komponentai randami jūros vandenyje, pavyzdžiui: magnis, kalis, kalcis, bromas, fluoras, baris, jodas ir trace elementai.

Mineralinė Druska be NaCl yra vienas iš pagrindinių komponentų Balling metode ir ji atlieka svarbų vaidmenį kuomet dozuojamas kalcio chloridas ir natrio bikarbonatas.

Tarp jūrinių akvariumų turėtojų yra pasklidusi klaidinga nuomonė, jog Mineralinė Druska be NaCl skirta TIK papildyti trace elementus naudojant Balling metodą, tačiau pagrindinė šios „bedruskės“ užduotis palaikyti joninę pusiausvyrą akvariumo vandenyje.

Ši praktika yra grindžiama svarbiu atradimu, kurį padarė profesorius William Dittmar (chemikas analitikas). Jis analizavo vandens mėginius iš vandenynų ir jūrų visame pasaulyje ir aptiko jog jūros vandens sudėtis išlieka pastovi, nors ir druskingumas kinta.

Daugeliui jūrinių organizmų (pvz kietiesiems koralams) reikalingas kalcio karbonatas (CaCO3), kad augtų jų kalcinės struktūros. Ši labai svarbi medžiaga yra netirpi naturialiame jūros vandenyje, todėl vienas iš būdų išspręsti šią problemą yra vartojant Ca++ ir HCO3 bei vandenyje tirpų kalcio chloridą (CaCl2) ir natrio hidrokarbonatą (NaHCO3). Nors ir pasiekiamas reikiamas rezultatas tačiau šis metodas turi trūkumą - nepageidaujamą NaCl:
CaCl2 + 2NaHCO3 = > CaCO3 + 2NaCl +H2O +CO2

Daugelis žmonių mano, kad papildomas natrio chloridas (NaCl) yra nekenksmingas, tol, kol druskingumas yra palaikomas norimame lygyje. Magnio sulfatas, kalcio sulfatas, kalio sulfatas, magnio chloridas, kalcio chloridas ir kalio chloridas iš tiesų yra taip pat druskos ir įtakoja druskingumą. Todėl kai natrio ir chlorido lygis pakyla - natūralus balansas pagrindinių elementų pakinta. Nors ir druskingumas gali likti stabilus, tačiau tai nutinka tik dėl pernelyg didelio natrio chlorido kiekio. Uždaroje akvariumo ekosistemoje besikaupiančio NaCl poveikis gali būti labai reikšmingas.

Daugelis akvariumistų klaidingai mano, kad ši problema gali būti lengvai išsprendžiame reguliariai keičiant vandenį. Tačiau reiktų nepamiršti, kad vienintelis būdas grįžti prie originalių vandens parametrų būtų tik pakeitus 100% akvariumo vandens, ir vargu ar kas nors pakeičia daugiau nei 10% per savaitę.

Mineralinės Druskos be NaCl vartojimas yra nebe toks dažnas kaip anksčiau ir dažnai Balling metode aprisibojama tik pagrindiniais komponentais atmetant „bedruskę“. Šis požiūris tikriausiai nesukels jokių problemų kelias savaites ar net mėnesius, tačiau per tą laiką vyksta cheminės reakcijos, kurios gali nulempti trace elementų trūkumą bei joninės pusiausvyros išbalansavimą.

Balling metodas “Two Part” (dviejų dalių) arba “Light” (lengvas) sparčiai populiarėja, bet tiesa yra tokia, jog senasis revoliucinis metodas yra žymiai veiksmingesnis palaikant stabilius vandens parametrus. Pastovus Mineralinės Druskos be NaCl vartojimas yra stipriai rekomenduojamas siekiant išvengti joninės pusiausvyros problemų ilgalaikėje perspektyvoje.


Šaltinis: aquaforest.eu/en/how-reef-mineral-salt-works/
Paskutinis taisymas: prieš 1 m. 3 mėn. nuo Armetas.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
The following user(s) said Thank You: Dar321, Exonn

Kaip veikia mineralinė druska (druska be NaCl)? prieš 1 m. 3 mėn. #3572

 • Armetas
 • Armetas avataras
 • Offline
 • Administrator
 • Žinutės: 1110
 • Gauta padėkų: 28
 • Reputacija: 8
Apie balling metodą ir kiekius rasite informaciją čia:

www.reefaquarium.lt/index.php/akvariumo-...a/13-balling-metodas
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.
Moderatoriai: Armetas, Dar321